Translate

wtorek, 29 grudnia 2015

Wszędobylstwo cz. 38. Broumov, Náchod, Kudowa Zdrój

Cześć :D

To już ostatni post w tym roku, ale nie musicie się martwić, bowiem już w głowie mam materiał na następny wpis podróżniczy, a podróży, których chciałbym odbyć jeszcze więcej :D

Cały czas jesteśmy po czeskiej stronie, gdzie byłem eksplorować Skalne Miasto, o którym pisałem wcześniej. Z Novego Mesta jadę do Broumova, bo słyszałem że tam jest parę ciekawych rzeczy godnych zobaczenia. Poniżej część rynku w Broumovie:

Część rynku w Broumovie

okazało się, że można  tutaj znaleźć zabytki architektury drewnianej :

Mały kościółek okazał się bardzo gościnny dla mnie :Pobłąkałem się troszkę po rynku i okolicach miasteczka :


Lubię takie klimaty a Wy?
Różnorodność kolorów kamienic
Czym prędzej ruszyłem ku Broumowskim Skałom. Droga była prosta, asfaltowa,słońce dawało już o sobie znać. Po około godzinie dotarłem do celu

W pobliżu skał są domostwa. Była gdzieś 14. Spytałem się co i jak, a zwłaszcza ile czasu potrzeba by sprostać tym trasom.  Byłem za późno. Jakby była 11 to tak, ale 14 na wybieranie się na szlak to stanowczo za późno. Podumałem, pomyślałem i jednak wróciłem zniesmaczony własną bezmyślnością do Broumova, by później wrócić do Teplic, a później do swego noclegu. Nazajutrz ponieważ miałem jeszcze troszkę wolnego czasu postanowiłem zahaczyć o Náchod.

Za widoku załatwiłem sobie "nocleg" i zabrałem się za zwiedzanie:Kto nie był w tym przygranicznym czeskim miasteczku gorąco polecam zajrzeć. Poniżej fragment rynku:U stóp zamku. Do niego bardzo ciekawe podejście z miasta :


Typowa "renowacja" elewacjiEksploracja trwała dalej, niestety mój aparat już odmówił mi posłuszeństwa. Specjalnie robione były tylko już zdjęcia z polskiej strony: Kudowa Zdrój

Z tym akcentem życzę Wam wszelkiej pomyślności w Nowym 2016 roku i wspaniałych przeżyć, podróży i spełniania marzeń. Widzę się z Wami nowym postem z parodniowej wycieczki w Bieszczady.

Piotrek Floydomaniak Marchewa Wszędobylski

1 komentarz:

  1. Przepiekne miejsca odwiedzasz. Kocham miasta a małe urocze miasteczka jeszcze bardziej. Życzę Ci aby się wszystkie Twoje plany podróżnicze i koncertowe spełniły.

    OdpowiedzUsuń